Nahoru
Domů Kde nás najdete Aktuálně O nás Pohotovosti Očkování Napište nám Pojišťovny Ceník 

MUDr. Petr Cibulka

praktický lékař pro děti a dorost
Nové Strašecí, Lány

Zpět

Aktuálně

22|03
2020

Očkování a prevence za časů pandemie ,postup k 22.3.

K očkování.

Je konsensus , že povinná základní očkování ( hexavakcina , tetanus a pod .) by měla probíhat dále , protože jejich odklad je pro dítě větší riziko neź onemocnění Covid , které má u dětí  mírné průběhy , obdobné jako u jiných virových infektů.  Totéž se týká dětí rozočkovaných nepovinnými vakcinami typu pneumokok , FSME a HPV atd . Pouze u očkování  proti spalničkám bych přemýšlel o odkladu do léta ,pokud to epidemiologická situace dovolí .Podobný odklad bych radil i u rozočkování Vašich dětí "nově"některou z nepovinných vakcín .

K prohlídkám.

Prohlídky školních dėtí zatím provádět nebudeme (  nejspíše po dobu uzavření škol, zda je někdy budu schopen nahradit nevím..) , prohlídky ve 1,5 , ve 3 letech a v  5 letech , které jsou důležité a spojené s očkováním nejspíše proběhnou . Kojenecká pokladna by měla probíhat obdobně jako za normálního stavu , jen za maximálních bezpečnostních opatření .Prosím všechny maminky o velkou jednorázovou podložku pod miminko a vemte si rukavice a roušky , pokud lze i dítěti  .   

p.s.pokud Vás posedne chmura přečtěte si článek K.Steigerwalda v Reflexu o tom,že na ruční výrobu zdravotnických pomůcek jsme právem hrdí a že nám to závidí i Ghana, nebo si poslechněte Bachovu mši H mol .   

P.p.s Dnes 24 .3.jsme od státu obdrželi po 3 týdnech první 4 (slovy čtyři) respirátory ffp 2, které nám vystačí na dva dny !Tímto děkujį mamince z Ukrajiny , která byla ochotnější než ČR a dala nám jich 5 a cateringové firmě Na mlejnici za výborné obědy ! PC

 

 

 

17|03
2020

Totální selhání premiéra i ministerstva zdravotnictví ohledně ochranných prostředků

K dnešku jsme od státu nedostali ani jeden respirátor či roušku , ač ve zprávách se pan premiér i ministr zdravotnictví ohání každý den jejich miliony  a miliony .. Kde jsou !!? Kdy příjdou ? Asi na svatýho Cindy ! Bohužel to může zdecimovat zdravotnictví hned v prvním kole a dojde ke zbytečným obětem .Tímto děkuji PPF  za dar dvou respirátorů a maminkám za ušité roušky .Dáme to !

 

 

 

15|03
2020

Přechod ordinace na nouzový model

Od 16.3. přecházíme na nouzový chod ordinace ,kdy jsou dočasně zrušeny běžné ordinační hodiny,pacienti budou ošetřeni pouze po telefonickém objednání v přesně určeném čase !! Co lze bude řešeno na dálku  nebo odloženo .

 

14|03
2020

Tour de la Corona alias nejtěžší zkouška našeho státu od války

Vážení rodiče a milí pacienti ,

prosím Vás o maximální dodržování pravidel karantény , ohleduplnosti ,osobní hygieny a všech  omezení nařízených vládou  , chráníme tím své seniory  a chronicky nemocné  a snad dáme čas našemu zdravotnictví , aby  pandemii zvládlo .V případě ,že budete potřebovat ošetření v naší ambulanci ,  prosím Vás o předchozí telefonickou resp. mailovou konzultaci , aby jste se uchránili zbytečnému riziku z pobytu u nás , resp.toto riziko nezvyšovali  ostatním .Budu striktně trvat na dodržování  odpoledních ordinačních hodin určených pro prevence , kdy pro ochranu zdravých dětí nebudou nemocní ošetřeni! Při urgenci je vždy možno volat záchranku . Pokud má Vaše dítě nebo Vy známky respiračního infektu a kašle je vhodné vzít si roušku ,třeba i improvizovanou. Malá lahvička s desinfekcí , gumové rukavice v kabelce  a rouška se jednou stane symbolem a naší vzpomínkou na rok 2020.Dáme to!

S přáním lepších dní .       Petr Cibulka

 

 

 

11|05
2018

Pozvánky

Plánujeme  zavést  zvaní  na  očkování  resp.  prohlídky  pomocí

SMS , prosím  o  průběžnou  aktualizaci  Vašich  telefonních  čísel .

                                    Spalničky

 Vzhledem  k  epid. situaci a  nárustu výskytu spalniček  doporučuji  rychle 

doočkovat MMR vakcinu u  dětí , u kterých jsme  ji  dočasně  odložili .

                   Očkování  proti  MENINGITIS  B a  C

Vzhledem k  vývoji  epid.  situace  v  Evropě  /  zavedení  těchto

očkování  do  povinného  schematu  v Itálii , Francii a  Spojeném 

Království ..  / doporučuji  zvážit  jako  nadstandartní  očkování .